מגוון הלוואות ומוצרי אשראי | הלוואות לעסקים

כמו שכולנו יודעים הלוואה היא חלק מהצרכים שלנו כאנשים בעולם המודרני. בדרך כלל האדם יודע מה יהיו ההכנסות שלו בזמן הקרוב, ומתנהל בהתאם להן, אך לעתים יש צורך בסכום גדול בזמן קצר.

נדנדה של מינוס ופלוס
איזון בין המינוס לפלוס

הרגע ולהחזיר את הכסף אחר כך. כיום קיימות מגוון הלוואות ומוצרי אשראי המאפשרים למלא את הצרכים והחלומות באותו

צורך בהלוואות מלווה את האדם בשלבי חייו השונים. כך למשל, אם התקבלתם לעבודה חדשה הנמצאת במקום לא נגיש לתחבורה ציבורית ואתם צריכים לקנות רכב בזמן קצר. כרגע אין לכם את הסכום הדרוש, אך בעזרת הלוואה תוכלו לרכוש את הרכב כעת ולהחזיר את הסכום בשלבים. החיים מזמנים לנו מגוון רגעים כאלה, ובעזרת מגוון הלוואות ומוצרי אשראי ניתן לעבור אותם בקלות.

 

ממי לוקחים הלוואה?

קיימים גורמים רבים שמציעים הלוואה, וכדאי לשקול את האפשרויות השונות ולהחליט היכן זה יהיה הכי משתלם. בנקים, חברות אשראי, מוסדות לימוד וגורמים נוספים מציעים הלוואות בתנאים שונים וכדאי ללמוד היטב את תנאי ההלוואה לפני שחותמים על המסמכים.

חברות אשראי ובנקים מספקות הלוואות בהתאם למצבכם הכלכלי ויכולת הפירעון שלכם. הלוואה דרך הבנק תכלול בדרך כלל גם ריבית משתנה. לעומת זאת, אוניברסיטאות מספקות הלוואות משתלמות מאוד ופעמים רבות גם ללא ריבית, אך הלוואות אלה מיועדות לסטודנטים בלבד.

כאשר מחפשים מקור להלוואה יש לשים דגש על גובה הריבית שתשלמו. הלוואה היא דרך מהירה ונוחה להשיג את הכסף, אך שימו לב שאתם לא נכנסים למצב קשוח ממנו יהיה לכם קשה לצאת. אל תתפתו למקרים גבוליים והיצמדו ליכולת שלכם. תשלום ריביות עלול להיות קשה ומתסכל, ואי עמידה בפירעון עלול לגרור ריבית פיגורים ועסק מיותר לחלוטין עם ההוצאה לפועל.

 

ידיים משתלבות יחד
דרך נוחה להתנהלות

הלוואה לכל מטרה

קיימים סוגים שונים של הלוואות ואחד מהם הוא הלוואה לכל מטרה. זוהי הלוואה הניתנת בקלות יחסית, והיא בדרך כלל בגובה של עשרות אלפי שקלים. תוכלו לקחת הלוואה כזו כדי לצאת לחופשה בחו"ל, כדי לשפץ את הבית, כדי לרכוש רכב חדש ועוד. הלוואה מסוג זה תינתן ללא בטחונות או ערבים והיא ניתנת על ידי חברות האשראי ללקוחות כל הבנקים. קיימים עוד מגוון הלוואות ומוצרי אשראי, וכאשר מתעורר לכם הצורך בהלוואה שכזו תוכלו לפנות לחברת האשראי ולקבלה.

החשיבות ההלוואות לעסקים קטנים

אין ספק בכך כי הקמת עסק קטן במדינתו (ובעולם בכלל), אינו תהליך פשוט כלל. לשם כך, יש צורך בראש ובראשונה במימון וסכום התחלתי מסוים שאותו יש להשקיע בהקמת ובניית העסק, על מנת שיצליח, יתפתח, ישגשג, ובהמשך גם יחזיר את ההשקעה הזו. על כן, על עצמאיים המעוניינים להקים עסק קטן משלהם, חשוב לוודא את אחוזי ההצלחה שלו, לבדוק האם יש פוטנציאל ולנבא את הזמן בו ייקח לעסק להחזיר את כספי ההשקעה.

כיוון שמדובר לרוב בסכומים גבוהים, אשר לא כל אדם פרטי מחזיק ברשותו, רוב בעלי העסקים הקטנים פונים לגורמים מסוימים בבקשת הלוואות. הלוואות במקרה זה נחשבות קריטיות ושימושיות במיוחד. בלקיחת הלוואות לעסקים קטנים רצוי לוודא ולתכנן בקפידה את גובה ההלוואה. בפעולה זו יש לשים לשתי נקודות עיקריים: האחת – לא לבקש סכום גבוהה מידי. כלומר, לא לקפוץ מעל הפופיק, ולעמוד בהחזרים שיהיה קשה לעסק לעמוד בהם. מצד שני, לא לקחת סכום נמוך מידי, אשר בעזרתו לא יהיה ניתן להרים את העסק על פי החזון שלו ובכך סיכוי טוב שהעסק יצליח פחות מהמצופה.

ישיבה
יציבות לעורך הקמת העסק

עסקים קטנים מהווים את מנוע הצמיחה למשק הכלכלי. העסקים יוצרים הכנסות ממיסים, מייצרים מקומות עבודה רבים נוספים, וכן מאפשר שגשוג כלכלי לבעליו (במידה והעסק מצליח). על מנת לא להגיע למצב המכונה "פשיטת רגל" במהרה, מומלץ לפנות לגורמים אשר יכולים להעניק הלוואות לעסקים קטנים בתנאים ומסלולים מותאמים ומשתלמים במיוחד.

לאחרונה ניתן לראות כי יותר ויותר אנשים המעוניינים להקים עסק עצמאי משלהם, החלו לפנות דווקא לגורמים חוץ בנקאיים, אשר נחשבים כבעלי אפשרויות רבות יותר, ותנאים מגוונים יותר של קבלת מימון. בשונה מקבלת הלוואות מהבנקים, בהלוואות דרך גורמים חוץ בנקאיים כמו קרנות מימון פילנתרופיות, קרנות לעסקים קטנים בערבות המדינה, חברות אשראי שונות ועוד, תוכלו לקבל הלוואות ללא צורך בעירבונות גבוהים, תוכניות עסקיות מפורטות והון עצמי גבוה במיוחד.

כאמור, עסקים קטנים הינם חיוניים מאוד למשק וגידול ושגשוג הכלכלה, לשם כך, יזמים עסקיים שבידיהם רעיון עסקי בעל פוטנציאל רחב, לא צריכים להתייאש ולהרים ידיים רק מפאת החוסר במימון התחלתי.